Kto myslí logicky, vyhráva

Kto myslí logicky, vyhráva

Hra pre celú rodinu. Spoločenská hra Rummy je klasická logická hra s číslami. Je populárna u detí aj dospelých. Drevená hra v modernom dizajne zaujme nielen farebnou kombináciou. Je vhodná aj pre farboslepých, dieliky pasujú okrem farby aj grafickým označením, ktoré je možné na dielikoch tiež nahmatať. Ideálna hra na cesty. Kto vyloží všetky dieliky ako prvý? Robustný stojan z pevného dreva je stabilný, neprevráti sa ani pod ťarchou hracích dielikov.

Obsah balenia:

106 hracích dielikov v 4 farbách, očíslovaných 1 až 13, 2 žolíci.

Príprava hry:

Pred začiatkom hry položte hracie dieliky na stôl, číslicami dole. Každý hráč si vezme jeden dielik. Začína hráč s najnižším číslom.

Herné módy:

Ak hrajú 2 hráči, každý si vytiahne 10 hracích dielikov. Ak hrajú 3 až 4 hráči, každý si vytiahne 7 hracích dielikov. Tieto dieliky si potom rozložte na svoje stojančeky tak, aby na ne ostatní hráči nevideli. Zvyšné kamene položte na stranu.

Návod hry:

Cieľom hry je dieliky vyložiť na stôl, toto je možné urobiť týmito spôsobmi: • zloženie akejkoľvek trojice kariet rovnakej hodnoty, ale rozdielnych farieb (tercie) • zloženie akejkoľvek postupky (čísla v rade) v rovnakej farbe Tieto kombinácie dielikov teda môžete vyložiť. Dieliky žolíkov môžete použiť v akejkoľvek kombinácii pre tercie aj postupky. Môžete ale použiť iba jedného žolíka pre každú kombináciu. Ak dieliky vyložiť nemôžete, vezmite si dielik z doberacieho balíčka, inak jedno kolo stojíte. Ak v ďalšom kole opäť nemôžete vyložiť, vezmite si dielik navyše. Hracie dieliky, ktoré nie je možné použiť v kombinácii (tercie, postupka) sa nazývajú „bezcenné“. Za tieto získate na konci hry mínusové body. Pokiaľ má hráč menej ako 10 „bezcenných“ dielikov, môže „zaklopať“ a hru ukončiť, tzv. zavrieť z ruky. Tento hráč vyloží svoje kombinácie zoradené do postupiek či tercií, bezcenné dieliky musia byť vyložené zvlášť na strane. Protihráči potom môžu k týmto kombináciám prikladať svoje dieliky. Variácia Rummy – hra končí, ak hráč ukončí hru tak, že mu nezostanú žiadne dieliky (bezcenné = 0 bodov).

Návod na stiahnutie v .pdf tu.