O nás

Spoločnosť Maquita, s.r.o. sa prvýkrát zapísala do povedomia ako vydavateľstvo edukačných pracovných zošitov pre materské a základné školy a stala sa stálicou na trhu v danej oblasti. Vďaka silnému zázemiu mohla spoločnosť rozširovať svoje pôsobenie. 

V priebehu svojej pôsobnosti sa stala všestranným a komplexným dodávateľom pre všetky školské zariadenia. Neustále sa snaží rozširovať svoje portfólio o nové značky a produkty s cieľom uspokojiť aj najnáročnejšieho zákazníka. V jej ponuke nájde produkty domácej aj zahraničnej výroby.

Predškolák www.predskolak.sk, zahŕňa naše vydavateľstvo pracovných zošitov pre materské a základné školy, dodávame omalovánky A5 a A4, školské tlačivá. Ponúkame komplexnú ponuku detských ihrísk, overené hojdačky, kolotoče, preliezky, šmýkačky, športové zostavy, šplhacie steny, ktoré sú určené na pohybové aktivity detí a mládež. Sme výhradný dovozca českých výrobcov nábytku. Ponúkame školský nábytok, školské tabule, stoličky, stoly, šatne a náš program kompletne zahŕňa materské a základné školy. Distribuujeme edukačné materiály, pedagogické pomôcky, didaktické hry a hračky, odbornú literatúru, logické skladačky a stavebnice, hudobné nástroje, športové potreby, molitanové zostavy a bábkové divadlo. Vo výhodných cenách ponúkame potreby na kreslenie a maľovanie, kreatívne umelecké, výtvarné a hobby-art materiály. Ponúkame značky: Playbox, Apli, Nerchau, Jovi, Marabu, Faber Castell, Folia, Goki, Bino, Dino, Ravensburger, Trefl, Headu, Bigjigs, Vilac, Alexander, BIG, Crayola, BrainBox, Blue Orange, Djeco, Albi, Kosmos, Dobble, Boffin, LEGO, Morphun, Bristle Blocks, Clementoni, Clicformers, Magformers, Deto, Educa, Hasbro, Hape, Klein, Lena, Llorens, Logico, Granna, Gerlich, Geomag, Merkur, Mattel, Quercetti, Betexa, Noe a ďalšie.

Detské hudobné nástroje na www.hudobna-vychova.sk sú skvelou zábavou pre malých hudobníkov a vynikajúci prostriedok na rozvoj tvorivosti, pozornosti, fantázie, spolupráce a hudobného cítenia detí. Sady obsahujú rozmanité hudobné nástroje, napr. metalofón, xylofón, bubienky, rytmické paličky, maracas, kastanety, píšťalky, triangle, rolničky, rumba gule, tamburíny, natriasače.

Bábkové divadlo -  www.divadielko.sk je vynikajúci prostriedok na zdokonalenie slovnej zásoby, rozvíja kreativitu a fantáziu detí. S divadelnými bábkami si deti môžu zahrať divadelné predstavenia, ktoré už poznajú, alebo si môžu vymyslieť nové príbehy.

Jedinečnosť firmy spočíva v tom, že mimoriadne úspešne funguje takmer výhradne len cez svoje internetové obchody, medzi inými spomeňme napríklad www.kreativnyzivot.sk.

Novinkou v rodine e-shopov spoločnosti Maquita, s.r.o. je obchod www.edukacnehracky.sk, ktorý všestranne pokrýva nielen potreby škôl a pedagógov, ale aj rodičov, ktorým nie je ľahostajné rozširovanie vzdelania a cibrenie schopností ich detí.